Φοιτητική Εστία του Πανεπιστημίου Πατρών: Ξεκίνησε η διαδικασία υποβολής των αιτήσεων εισδοχής των πρωτοετών φοιτητών

Η Φοιτητική εστία του Πανεπιστημίου Πατρών ενημερώνει  τους νεοεισαχθέντες φοιτητές και φοιτήτριες του Πανεπιστημίου Πατρών, οι οποίοι –ες  επιθυμούν να υποβάλλουν αίτηση εισδοχής στη Φοιτητική Εστία Πάτρας, ότι ξεκίνησε η διαδικασία  υποβολής των σχετικών αιτήσεων .

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ  ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ:

1. Αίτηση εισδοχής
  2. Βεβαίωση εγγραφής στη Σχολή ( η βεβαίωση μπορεί να υποβληθεί μέχρι την ημερομηνία των εγγραφών στις σχολές)
  3. Πιστοποιητικό Οικογενειακής  Κατάστασης.

(Σε  περίπτωση  που  από  την  ίδια  οικογένεια  σπουδάζουν    και  άλλα  αδέλφια  ή             προέρχονται  από  πολύτεκνη  οικογένεια,  πρέπει  να  υποβληθούν  αντίστοιχες  βεβαιώσεις).

1. Φωτοτυπία Αστυνομικής Ταυτότητας.
  2. Εκκαθαριστικό Εφορίας  Φορολογικού Έτους  2017.
  3. Υπεύθυνη Δήλωση  Ν. 1599/86   όπου   θα   δηλώνεται οτι   ο/η  ενδιαφερόμενος/η   και       η οικογένειά  του-της  δεν διαθέτει ιδιόκτητη κατοικία στην Πάτρα.
  4. Μία (1) Φωτογραφία.

Τα ανωτέρω δικαιολογητικά θα πρέπει να υποβληθούν ή να αποσταλούν  στη Γραμματεία της Φοιτητικής Εστίας Πάτρας, Δ/νση: Πανεπιστημιούπολη ΡΙΟ ΤΚ 26500 τηλ 2610 992359-60-63, μέχρι την ημερομηνία λήξης των εγγραφών στις σχολές.

Αρχείο aitisi_eisdohis_sti_f.e.p_1_0.docx