5ο Γυμνάσιο Αλίμου: Συμπλοκή μεταξύ μαθητών και γονέων στο υπό κατάληψη σχολείο. Δύο μαθητές τραυματίες, ο ένας στο Νοσοκομείο

Άγριο ξύλο σε υπό κατάληψη σχολείο στον Άλιμο είχε ως αποτέλεσμα τον τραυματισμό τουλάχιστον δύο μαθητών, ένας εκ των οποίων, σύμφωνα με πληροφορίες, νοσηλεύεται σε νοσοκομείο με σπασμένο χέρι.

Το επεισόδιο έλαβε χώρο στο 5ο Γυμνάσιο Αγίου Δημητρίου όπου τελούσε υπό κατάληψη. Σύμφωνα με πληροφορίες, όλα ξεκίνησαν όταν ο γυμνασιάρχης παρατήρησε στον χώρο του σχολείου την παρουσία εξωσχολικών. Αμέσως ενημέρωσε τους γόνεις των μαθητών όπου κινήθηκαν προς το σχολείο. Εκεί η μία κουβέντα έφερε την άλλη και ακολούθησε άγρια συμπλοκή μεταξύ γονέων και μαθητών με αποτέλεσμα τον τραυματισμό δύο μαθητών, ο ένας εκ των οποίο νοσηλεύεται σε νοσοκομείο με σπασμένο χέρι.

Πηγή: www.dikaiologitika.gr