Η εικόνα ίσως περιέχει: 3 άτομα, περιλαμβάνεται ο Νικηφόρος Κωνσταντίνου, , τα οποία χαμογελούν, εσωτερικός χώρος

Ολοκληρώθηκε χθες με τεράστια επιτυχία, κατά ομολογία όλων των συμμετεχόντων, το 1ο Εκπαιδευτικό Συνέδριο ΟΛΜΕ-ΟΕΛΜΕΚ με θέμα: «Τα ψηφιακά μέσα στη Β/θμια εκπαίδευση: Αξιοποιώντας την ως τώρα εμπειρία για τον σχεδιασμό του μέλλοντος» στην Αθήνα.

Ευχαριστίες απευθύνουμε:
– Στον Πρόεδρο Γιάννο Σωκράτους και στο ΔΣ της ΟΕΛΜΕΚ για την οργάνωση και την άψογη παρουσία όλης της αποστολής των συναδέλφων από την Κύπρο.
– Σε όλους τους ομιλητές για την αποδοχή της πρόσκλησης και τις σπουδαίες τους εισηγήσεις:
Δημήτρης Κουτσογιάννης, καθηγητής Α.Π.Θ.,
Βασίλης Δαγδιλέλης, καθηγητής ΠΑ.ΜΑΚ.,
Χαράλαμπος Ζαγούρας, Ομότιμος Καθηγητής Πανεπιστημίου Πατρών,
Αθανάσιος Τζιμογιάννης, καθηγητής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου,
Αναστασία Οικονόμου, Προϊσταμένη τομέα εκπαιδευτικής τεχνολογίας Παιδαγωγικού Ινστιτούτου Κύπρου.
– Στους επιμορφωτές των παράλληλων εργαστηρίων:
Έλενα Βλαχογιάννη & Νότα Σεφερλή
Βασίλη Τσίτσο & Θανάση Δελή
Άλκη Γεωργόπουλο & Στέλλα Ιάκωβος
– Και στους συμμετέχοντες στο στρογγυλό τραπέζι:
Μαρία Νέζη, Χρίστο Μηλιώνη & Σωτήρη Δόση, όλοι Σ.Σ.Ε.
Στο Συνέδριό μας χαιρετισμό απεύθυναν:
Ο Πρέσβης της Κύπρου στην Ελλάδα και πρώην Υπουργός παιδείας της Κύπρου Κυριάκος Κενεβέζος
Ο Πρόεδρος της ΟΛΤΕΚ, Παναγιώτης Λυσάνδρου
Ο Πρόεδρος της ΠΟΕΔ, Φίλιος Φυλακτού
Ο Αντιπρόεδρος της ΔΟΕ Σταύρος Πετράκης
Και η Διευθύντρια της ETUCE Susan Flocken
Ο Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Παιδείας αν και προσκλήθηκε δεν προσήλθε.