Κ.Ε.Ε. για αποφοίτους ΕΠΑΛ: Αναμένεται η δημοσίευση σε ΦΕΚ της Υ.Α. για την λειτουργία επιπλέον 34

Ολοκληρώνεται με την έκδοση των σχετικών ΦΕΚ η ίδρυση 67 Διετών Προγραμμάτων Επαγγελματικής Εκπαίδευσης στα Κέντρα Επαγγελματικής Εκπαίδευσης των Πανεπιστημίων.

Ήδη, έχουν δημοσιευθεί στο ΦΕΚ 33 από 67 Διετή Προγράμματα και εκκρεμεί η δημοσίευση των υπολοίπων 34.

Και για τα 67 Διετή Προγράμματα Σπουδών που έχουν υποβληθεί από τα Πανεπιστήμια έχει εξασφαλιστεί η αναγκαία χρηματοδότηση από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ώστε αυτά να λειτουργήσουν από το νέο ακαδημαϊκό έτος 2019 – 2020.