Ε.Α.Π.: Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος Φοίτησης στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Επιστήμες της Αγωγής: ειδική αγωγή και εκπαίδευση ατόμων με προβλήματα προφορικού και γραπτού λόγου» στο χειμερινό και το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2019-2020

Το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο, σύμφωνα με την απόφαση της υπ’ αριθ. 419/16-04-2019 Συνεδρίασης της Διοικούσας Επιτροπής του Ε.Α.Π. και σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, προσφέρει συνολικά 400 θέσεις φοίτησης στο ΠΜΣ «Επιστήμες της Αγωγής: ειδική αγωγή και εκπαίδευση ατόμων με προβλήματα προφορικού και γραπτού λόγου», οι οποίες διαμοιράζονται στα δύο εξάμηνα του ακαδημαϊκού έτους 2019-20 ως εξής: 200 θέσεις με έναρξη φοίτησης το χειμερινό εξάμηνο και 200 θέσεις με έναρξη φοίτησης το εαρινό εξάμηνο.

Η υποβολή των αιτήσεων θα γίνει αποκλειστικά μέσω του διαδικτύου.

Το σύστημα υποβολής αιτήσεων ενεργοποιείται σήμερα Δευτέρα 22 Απρίλιου και ώρα 12:00.

Το σύστημα υποβολής αιτήσεων θα παραμείνει ανοικτό μέχρι να συμπληρωθεί ο αριθμός των 500αιτήσεων (400 θέσεις και 100 επιλαχόντες).

Για να δείτε την πρόσκληση πατήστε εδώ.

Για να υποβάλετε αίτηση πατήστε εδώ.