Επίσκεψη του Πρύτανη του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών στο Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο

Ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα και εποικοδομητική ήταν η χθεσινή επίσκεψη του Πρύτανη του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών Καθηγητή Σπύρου Κίντζιου στην Πανεπιστημιούπολη του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου στην Πάτρα.

Ο Πρόεδρος του Ιδρύματος ξενάγησε τον Πρύτανη κ. Κίντζιο στα νεότευκτα και σύγχρονα Εργαστήρια της Πανεπιστημιούπολης, όπου ο κ. Κίντζιος δήλωσε εντυπωσιασμένος για τον άρτιο τεχνολογικό και επιστημονικό εξοπλισμό τους.

Παράλληλα οι δύο ακαδημαϊκοί συζήτησαν για τη συνέχιση της συνεργασίας των δύο Ανώτατων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων, η οποία έχει ήδη εδραιωθεί με την προσφορά του Διϊδρυματικού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο «Καλλιέργειες υπό Κάλυψη – Υδροπονία» και την ανάπτυξη νέων ακαδημαϊκών δράσεων.

Επισυνάπτεται φωτογραφία:

Φωτογραφία: (από αριστερά)Ο  Πρύτανης του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών, Καθηγητής Σπύρος Κίντζιος και ο Πρόεδρος του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου, Καθηγητής Ιωάννης Καλαβρουζιώτης.