ΕΚΠΑ: 2ος Καποδιστριακός Αγώνας Δρόμου 2018

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, η Σχολή Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Aθλητισμού, με την υποστήριξη της Περιφέρειας Αττικής, του Δήμου Ζωγράφου και του Δήμου Καισαριανής προκηρύσσει το 2o Αγώνα Δρόμου 10km, καθώς και τον περιπατητικό δρόμο 4km, την 13 Μαΐου στην Πανεπιστημιούπολη.

Ο σκοπός της εν λόγω κοινωνικής δράσης είναι η ευαισθητοποίηση του κόσμου σε πάσχουσες κοινωνικές ομάδες και η προσφορά βοήθειας σε αυτές, μέσα από την ευγενή άμιλλα και  για αυτό οι συμμετέχοντες στον αγώνα καλούνται να συνεισφέρουν τρόφιμα μακράς διαρκείας ή εναλλακτικά αντίτιμο 5€ που θα διατεθούν στον εθελοντικό μη κερδοσκοπικό οργανισμό μέριμνας και προστασίας μητέρας και παιδιού “Η Κιβωτός του Κόσμου”.

Πατήστε εδώ για να ανοίξετε την σχετική αφίσα

Πατήστε εδώ για να ανοίξετε το πρόγραμμα