Παράταση της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων μετάθεσης εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Παρατείνεται μέχρι τη Δευτέρα 27 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 15:00 η προθεσμία υποβολής αιτήσεων μετάθεσης εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης με απόφαση του υπουργού Παιδείας κ. Κ. Γαβρόγλου.

Με την ίδια απόφαση διευκρινίζεται ότι,  οι υπηρετούντες με πενταετή θητεία σε Πρότυπα και Πειραματικά Σχολεία, η οποία λήγει μέχρι και 31-8-2018, εφόσον επιθυμούν να τοποθετηθούν σε σχολική μονάδα της βαθμίδας τους στη Δ/νση Εκπαίδευσης που βρίσκεται χωροταξικά το ΠΠΣ, υποβάλλουν αίτηση οριστικής τοποθέτησης. Σε διαφορετική περίπτωση υποβάλλουν αίτηση μετάθεσης από περιοχή σε περιοχή.

Πατήστε εδώ για να ανοίξετε την απόφαση