Ν. Κεραμέως: Ερώτηση για το μέτρο της ποσόστωσης του 0,5% για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση, για τους μαθητές των πληγεισών περιοχών από την φονική πλημμύρα

Ερώτηση προς τους Υπουργούς  Εσωτερικών, κ. Παναγιώτη Σκουρλέτη, Οικονομίας και Ανάπτυξης, κ. Δήμο Παπαδημητρίου, Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, κ. Κωνσταντίνο Γαβρόγλου, Περιβάλλοντος και Ενέργειας, κ. Γεώργιο Σταθάκη και Μεταφορών και Υποδομών, κ. Χρήστο Σπίρτζη με θέμα:

«Μέτρα για την αποκατάσταση των κατοίκων στις πληγείσες περιοχές της Δυτικής Αττικής»

κατέθεσε η βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας και Υπεύθυνη του Τομέα Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων κ. Νίκη Κεραμέως όπου μεταξύ άλλων ερωτά τον Υπουργό Παιδείας αν προτίθεται να εφαρμόσει το μέτρο της ποσόστωσης του 0,5% για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση, για τους μαθητές των πληγεισών περιοχών από την φονική πλημμύρα, όπως έχει συμβεί και στο παρελθόν σε άλλες περιοχές που επλήγησαν από φυσικές καταστροφές.

Πατήστε εδώ για να ανοίξετε την ανακοίνωση της κ. Κεραμέως