ΙΚΥ: Μοριοδότηση φοιτητών που προέρχονται από περιοχές που επλήγησαν από τις φυσικές καταστροφές του μηνός Ιουνίου 2018

Από το ΙΚΥ εκδόθηκε έγγραφο μέσω του οποίου ανακοινώνεται ότι οι φοιτητές/φοιτήτριες που προέρχονται από περιοχές που επλήγησαν από τις φυσικές καταστροφές του μηνός Ιουνίου 2018θα ενισχυθούν με δέκα μόρια (10) σε περίπτωση που θα δηλώσουν το κριτήριο μοριοδότησης Β.2.7. του κεφαλαίου Γ΄ της παρούσας πρόσκλησης.

Επιπλέον, επισημαίνεται ότι οι φοιτητές/τριες που έχουν ήδη υποβάλει ηλεκτρονική αίτηση έχουν τη δυνατότητα έως την καταληκτική προθεσμία να την τροποποιήσουν, επιλέγοντας άρση οριστικοποίησης, διορθώνοντας ενδεχόμενα λάθη ή αβλεψίες και να προσθέσουν τυχόν κριτήρια μοριοδότησης για λόγους που συντρέχουν.

Πατήστε εδώ για να ανοίξετε το έγγραφο του ΙΚΥ