ΙΕΠ: Παράταση μέχρι 30/11 α) της καταληκτικής ημερομηνίας υποβολής αίτησης συμμετοχής στην εξ’ αποστάσεως επιμόρφωση Εκπαιδευτικών ΕΠΑ.Λ. (μονίμων και αναπληρωτών) και εμπλεκομένων στελεχών εκπαίδευσης β) της ημερομηνίας λήξης: 1. της Δ’ Πρόσκλησης για υποβολή αίτησης συμμετοχής Εκπαιδευτικών ΕΠΑ.Λ./Εκπαιδευτών/ριών Δ.Ι.Ε.Κ στο πρόγραμμα επιμόρφωσης σε θέματα μαθητείας και 2. της Πρόσκλησης Επικαιροποίησης στοιχείων του μητρώου επιμορφωτών/ριών

Από το ΙΕΠ ανακοινώθηκε ότι:

Α) Παρατείνεται η καταληκτική ημερομηνία αίτησης συμμετοχής στην εξ’ αποστάσεως Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών ΕΠΑ.Λ. (μονίμων και αναπληρωτών) και εμπλεκομένων στελεχών εκπαίδευσης για την υπ’ αρ. πρωτ. 10173/07-10-2020 (ΑΔΑ: Ω276ΟΞΛΔ-Μ9Λ) Πρόσκλησηέως τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020, ώρα 15:00.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες καλούνται να υποβάλλουν αίτηση συμμετοχής ηλεκτρονικά μέσω της ιστοσελίδας του Ι.Ε.Π. (https://www.iep.edu.gr/services/mitroo/login.php) ακολουθώντας την αναγραφόμενη στην ιστοσελίδα σχετική διαδικασία έως τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020, ώρα 15:00, οπότε και θα απενεργοποιηθεί η δυνατότητα εισόδου/επεξεργασίας των στοιχείων των αιτούντων.

Όσοι και όσες έχουν ολοκληρώσει την υποβολή αίτησης συμμετοχής, δεν χρειάζεται να προβούν σε καμία ενέργεια.

Β) εγκρίθηκε η παράταση της ημερομηνίας λήξης:

1. της Δ’ Πρόσκλησης για υποβολή αίτησης συμμετοχής Εκπαιδευτικών ΕΠΑ.Λ./Εκπαιδευτών/ριών Δ.Ι.Ε.Κ στο πρόγραμμα επιμόρφωσης σε θέματα μαθητείας και

2. της Πρόσκλησης Επικαιροποίησης στοιχείων του μητρώου επιμορφωτών/ριών, που συγκροτήθηκε στο πλαίσιο του ΠΕ.1.2. Δημιουργία μητρώου επιμορφωτών – Επιλογή επιμορφωτών» του Υποέργου 1: Υποστηρικτικές ενέργειες για την υλοποίηση της επιμόρφωσης», στο πλαίσιο της Πράξης Επιμόρφωση εκπαιδευτικών/εκπαιδευτών σε θέματα μαθητείας» με κωδικό ΟΠΣ (MIS) 5008057, έως και τη Δευτέρα 30/11/2020 και ώρα 00:00.