Ε.Ο.Ε.: Στις 12 Μαρτίου στην αρχαία Ολυμπία η τελετή αφής της Ολυμπιακής Φλόγας και στις 19 Μαρτίου 2020 στο Παναθηναϊκό στάδιο η τελετή παράδοσης στους διοργανωτές . Πρόσκληση στα σχολεία για συμμετοχή των μαθητών

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Χαλάνδρι, 28 Ιανουαρίου 2020

Σας γνωρίζουμε ότι την Πέμπτη 19 Μαρτίου 2020 και ώρα 11.30 θα πραγματοποιηθεί στο Παναθηναϊκό Στάδιο η Τελετή Παράδοσης της Ολυμπιακής Φλόγας των ΧΧΧΙΙ Ολυμπιακών Αγώνων «ΤΟΚΤΥΟ 2020» στους εκπροσώπους της Οργανωτικής Επιτροπής των εν λόγω Αγώνων.
Στο πλαίσιο διάδοσης της Ολυμπιακής Παιδείας και επιμόρφωσης, σας καλούμε να συμμετάσχετε με το σχολείο σας στην ανωτέρω Τελετή.
Σημειώνουμε ότι η προσέλευση των μαθητών/τριών στο χώρο του Παναθηναϊκού Σταδίου θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί μέχρι τις 10.45 πμ. Για τη διαδικασία της εισόδου και για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε να έρθετε σε επικοινωνία, με τις κυρίες Ντενίζ Παναγοπούλου, Χριστίνα Καλτσά και Παναγιώτα Σαμπατακάκη στα ακόλουθα τηλέφωνα επικοινωνίας 2106878912 – 210 6878951, 210 7522985-6 και στο mail hoa@ethnoa.org .
Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές μέχρι την Πέμπτη 5 Μαρτίου 2020.
Ευελπιστούμε να σας έχουμε κοντά μας.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΛΑΜΠΑΔΗΔΡΟΜΙΑΣ