Ε.Ε.Φ. – 30ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής Λυκείου: Στις 19 Σεπτεμβρίου η Β΄φάση. Οδηγίες – Εξεταστικά Κέντρα

Από Ένωση Ελλήνων Φυσικών ανακοινώνεται ότι η Β φάση του 30ού Πανελληνίου Διαγωνισμού Φυσικής Λυκείου, για όσους/ες μαθητές/τριες της περσινής Α, Β και Γ τάξης προκρίθηκαν σε αυτήν, θα διεξαχθεί το

Σάββατο 19/9/2020 και ώρα 10:00-13:00

σε εξεταστικά κέντρα όλης της χώρας.

Υπενθυμίζεται ότι η Β φάση του 8ου Πανελληνίου Διαγωνισμού Φυσικής Δημοτικού και Γυμνασίου έχει αναβληθεί μέχρι νεωτέρας.

Ακολουθούν οι οδηγίες και ο κατάλογος εξεταστικών κέντρων.

Απο την ΕΕΦ

Ο Πρόεδρος

Στρατος Θεοδοσίου

ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΩΝ ΚΕΝΤΡΩΝ

1. Τα εξεταστικά κέντρα ανά νομό είναι τα εξής:

Α/ΑΕΞΕΤΑΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟΝΟΜΟΣ
118ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝΑΤΤΙΚΗΣ-ΒΟΙΩΤΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑΣ-ΝΗΣΙΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ
2ΕΚΦΕ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
31ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΡΩΝΑΧΑΪΑΣ-ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ-ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ
44ο ΛΥΚΕΙΟ ΠΥΡΓΟΥΗΛΕΙΑΣ-ΖΑΚΥΝΘΟΥ
5ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ
63ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΡΙΛΑΟΥΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-ΗΜΑΘΙΑΣ-ΚΙΛΚΙΣ-
ΠΕΛΛΑΣ-ΠΙΕΡΙΑΣ- ΣΕΡΡΩΝ
7ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΑΡΤΑΣ
81ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
9ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙΛΑΚΩΝΙΑΣ
108ο ΛΥΚΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣΛΑΡΙΣΑΣ-ΤΡΙΚΑΛΩΝ
11ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΗΤΕΙΑΣΛΑΣΙΘΙΟΥ
12ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΤΟΜΗΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
13ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΠΡΟΠΥΛΑΙΑΡΕΘΥΜΝΟΥ
141ο ΓΕΛ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣΡΟΔΟΠΗΣ-ΞΑΝΘΗΣ-ΔΡΑΜΑΣ
15ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ-ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ
ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
16ΔΙΔΑΚΤΗΡΙΟ ΠΥΡΗΝΑΣΦΩΚΙΔΑΣ

2. Κατά την προσέλευση σας στο εξεταστικό κέντρο πρέπει να έχετε μαζί σας έγγραφο ταυτοποίησης και απαραιτήτως υπογεγραμμένη την επισυναπτόμενη υπεύθυνη δήλωση. Η δήλωση μπορεί να υπογραφεί από τον συμμετέχοντα εάν έχει ενηλικιωθεί ή από τον γονέα/κηδεμόνα εάν ο συμμετέχων είναι ανήλικος. Η ώρα προσέλευσης είναι 9:30.

3. Η οργανωτική επιτροπή έχει λάβει μέριμνα ώστε σε κάθε αίθουσα να διαγωνιστούν το πολύ 10-15 μαθητές. Κάθε συμμετέχων υποχρεούται να λάβει τα απαραίτητα μέτρα προφύλαξης, να έχει μαζί του μάσκα προσώπου και να τηρεί τις αποστάσεις. Επίσης καλό είναι να έχετε το δικό σας νερό.

4. Συνιστάται να έχετε μαζί σας υπολογιστή τσέπης. Η ύλη ανά τάξη είναι αναρτημένη στην ιστοσελίδα: Ύλη Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικής Λυκείου 2020

Ένωση Ελλήνων Φυσικών

30ός Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής Λυκείου

Σἀββατο 19/9/2020

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

Ο/Η κάτωθι υπογεγραμμένος/η …………………………………………………………………… γονέας/κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας ………………………………………………………….. της ….  τάξης του …………………………………………….. (Όνομα Σχολείου), δηλώνω υπεύθυνα ότι επιτρέπω την συμμετοχή του/της στον 30ο Διαγωνισμό ΦΥΣΙΚΗΣ ΛΥΚΕΙΟΥ 2020 της ΕΕΦ στις 19/9/2020.

Δηλώνω ότι θα φροντίσω έτσι ώστε ο/η μαθητής/τρια να συμμορφωθεί με τους κανόνες υγιεινής και προστασίας (χρήση μάσκας, αποστάσεις) όπως προβλέπονται από την νομοθεσία και τις εγκυκλίους, ενώ σε περίπτωση ασθενείας του από τον COVID -19 δεν πρόκειται να ζητήσω ποινικές ευθύνες από τους διοργανωτές, τους προέδρους των εξεταστικών, τους επιτηρητές και κάθε εμπλεκόμενο με την διαδικασία των εξετάσεων.

Επίσης δηλώνω υπεύθυνα ότι επιτρέπω στην ΕΕΦ να μου αποστείλει ειδοποιήσεις στο email ………………………………………………………………………….., προκειμένου να μου παράσχει πληροφορίες που αφορούν την επίδοση/κατάταξη του παιδιού  μου στον διαγωνισμό και τις αντίστοιχες εκδηλώσεις  βράβευσης.

Τέλος δηλώνω ότι αποδέχομαι την δημοσίευση του ονόματος του παιδιού μου (εφόσον διακριθεί) στην ιστοσελίδα του διαγωνισμού www.eef.gr  όπου θα αναρτηθούν τα θέματα και τα αποτελέσματα του διαγωνισμού.

(Πόλη) …………………………………………….  …./…./2020

Ο/Η δηλών/δηλούσα