Ε.Ε.Φ.Ε.Ε.: Πανελλήνιοι Διαγωνισμοί Φυσικής Αριστοτέλης Δημοτικού, Γυμνασίου, Λυκείου 2021. Ημερομηνίες, δηλώσεις συμμετοχής

Ανακοινώθηκαν στην ιστοσελίδα της Ελληνικής Εταιρείας Φυσικής για την Επιστήμη και
την Εκπαίδευση οι διαδικασίες για την υποβολή δήλωσης συμμετοχής στους Πανελλήνιους Διαγωνισμούς Φυσικής Αριστοτέλης Δημοτικού, Γυμνασίου, Λυκείου 2021.

Δημοτικό

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί την Πέμπτη 13/05/2021 10:00-12:00

Για να δηλωθεί η συμμετοχή των μαθητών του Σχολείου σας στον Διαγωνισμό Φυσικών 2021:

Δηλώσεις Συμμετοχής στον Διαγωνισμό Φυσικών Δημοτικού

• Συμπληρώνετε τα στοιχεία του σχολείου σύμφωνα με τις οδηγίες
  • Αποθηκεύετε τη φόρμα
  • Στέλνετε τη φόρμα (αρχείο excel) ως επισυναπτόμενο αρχείο απαραίτητα από το e-mail του Σχολείου στο e-mail: labste@gmail.com

Δηλώσεις συμμετοχής που δεν θα ακολουθήσουν αυτή τη διαδικασία δεν θα ληφθούν υπόψη.

Γυμνάσιο – Λύκειο

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί:

• την Τρίτη 11/05/2021 10:00-12:00 για το Λύκειο και
  • την Τετάρτη 12/05/2021 10:00-12:00 για το Γυμνάσιο

Για να δηλωθεί η συμμετοχή των μαθητών του Σχολείου σας στον Διαγωνισμό Φυσικής 2021:

• Επιλέγετε τον παρακάτω σύνδεσμο (link) για να ανοίξετε τη σχετική φόρμα  (αρχείο excel)

Δηλώσεις Συμμετοχής στον Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου ή Λυκείου

• “Κατεβάζετε” τη φόρμα στον υπολογιστή σας (πατώντας στο link και επιλέγοντας “αποθήκευση” ή κάνοντας δεξί κλικ στο link και επιλέγοντας “αποθήκευση προορισμού ως”).
  • Συμπληρώνετε τα στοιχεία του σχολείου και των μαθητών σύμφωνα με τις οδηγίες.
  • Αποθηκεύετε τη φόρμα.

Υπενθυμίζεται ότι τα Γυμνάσια και τα Λύκεια που θα δηλώσουν συμμετοχή στους Διαγωνισμούς (μέσω της αντίστοιχης φόρμας), θα πρέπει να ενημερώσουν και την οικεία τους Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Πατήστε εδώ για να ανοίξετε την παλαιότερη σχετική ανακοίνωση