Δήλωση του Υπουργού Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων Κ. Γαβρόγλου με αφορμή τη δράση «Η τσάντα στο σχολείο»

Ανακοίνωση με ημερομηνία 12/12/2017 εξέδωσε το ΥΠΠΕΘ μέσω της οποίας κοινοποιεί δήλωση του Υπουργού Παιδείας κ. Κ. Γαβρόγλου με αφορμή την καθιέρωσης της  δράσης «Η τσάντα στο σχολείο»

Στόχος μας είναι, αναφέρεται στην ανακοίνωση, να προχωρήσουμε σε όλες εκείνες τις ρυθμίσεις ώστε να μετριαστεί το άγχος που έχει συσχετιστεί με την μελέτη για την επόμενη ημέρα και το μεγαλύτερο μέρος των εργασιών να ολοκληρώνεται εντός του σχολείου.

Ελπίζουμε «Η τσάντα στο σχολείο» και στην πράξη να αποδειχθεί ένα παιδαγωγικά χρήσιμο μέτρο, ώστε από την νέα σχολική χρονιά να προχωρήσουμε στην επέκτασή του και σε άλλες μέρες της εβδομάδας   στα Ολοήμερα Σχολεία.

Πατήστε εδώ για να ανοίξετε την ανακοίνωση του ΥΠΠΕΘ