Απεργιακές κινητοποιήσεις στα ΜΜΜ την Πέμπτη 14/12/2017. Προβλήματα στις μετακινήσεις των μαθητών των ΕΠΑΛ της Αττικής

Προβλήματα θα δημιουργηθούν στις μετακινήσεις των μαθητών των ΕΠΑΛ (κυρίως) της Αττικής λόγω απεργιών και στάσεων εργασίας των Μέσων Μαζικής Μεταφοράς την Πέμπτη 14/12/2017 και στο πλαίσιο της απεργίας που ήδη προκηρύχθηκε από ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ. Συγκεκριμένα:

• Οι συρμοί του ΗΣΑΠ, τα τρόλεϊ και τα λεωφορεία θα κυκλοφορήσουν από τις 9:00 πρωί έως τις 21:00 το βράδυ.
    Οι συρμοί του Μετρό και του Τραμ θα κυκλοφορήσουν από τις 09:00 το πρωί έως τις 16:00 το απόγευμα λόγω στάσεων εργασίας των Σωματείων των Εργαζομένων σε αυτά
  • Δεν θα λειτουργήσει ο προαστιακός σιδηρόδρομος λόγω 24ωρης απεργίας του προσωπικού της ΤΡΑΙΝΟΣΕ Α.Ε.