Πανελλήνια Επιστημονική Ένωση Διευθυντών Σχολικών Μονάδων Π.Ε.: Αίτημα για συνάντηση με τον Υπουργό Παιδείας

Με επιστολή που απευθύνει στον Υπουργό Παιδείας κ. Κ. Γαβρόγλου η Πανελλήνια Επιστημονική Ένωση Διευθυντών Σχολικών Μονάδων Π.Ε. ζητά να έχει συνάντηση μαζί του, προκειμένου νατουκαταθέσει τις απόψεις και τις προτάσεις της ενόψει της έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς, της έκδοσης των νέων Καθηκοντολογίων και της πρώτης εφαρμογής του Ν.4547/2018.

Το πλήρες κείμενο της επιστολής . . .

Αθήνα, 07-08-2018

Προ Τον Υπουργό Παιδείας,
Έρευνας και Θρησκευμάτων,
κ. Κωνσταντίνο Γαβρόγλου

Θέμα: “Αίτημα για συνάντηση”

Αξιότιμε κύριε Υπουργέ,

Το Δ.Σ. της Πανελλήνιας Επιστημονικής Ένωσης Διευθυντών Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, ενόψει της έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς, της έκδοσης των νέων Καθηκοντολογίων και της πρώτης εφαρμογής του Ν.4547/2018 για τις νέες δομές υποστήριξης της εκπαίδευσης, ζητά να έχει συνάντηση μαζί σας, προκειμένου να σας καταθέσει τις απόψεις και τις προτάσεις του.

Για το Διοικητικό Συμβούλιο
Ο Πρόεδρος                                 Ο Γεν. Γραμματέας