Σιβιτανίδειος Σχολή: Έκθεση μαθητικής φωτογραφίας με θέμα «ΣΤΙΓΜΕΣ»

Η  Σιβιτανίδειος  Δημόσια Σχολή  Τεχνών και Επαγγελμάτων και το 3ο ΕΠΑΛ της Σχολής οργανώνουν για μια ακόμη χρονιά  Έκθεση μαθητικής φωτογραφίας  με θέμα «ΣΤΙΓΜΕΣ» στην οποία παρουσιάζονται οι συμμετοχές στον 9ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό που προκήρυξε το 3ο  ΕΠΑΛ κατά τη διάρκεια  της σχολικής  χρονιάς  που προηγήθηκε.

Στο διαγωνισμό συμμετείχαν 292  μαθητές και μαθήτριες από 89  σχολεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης από όλη τη χώρα.  Η έκθεση που περιλαμβάνει  περίπου 70 από τις συμμετοχές αυτές θα εγκαινιαστεί την Τετάρτη 9 Μαΐου 2018 στις 7.30 μ.μ., οπότε θα απονεμηθούν τα σχετικά βραβεία, και θα διαρκέσει δύο εβδομάδες. Κατά τη διάρκεια της έκθεσης θα πραγματοποιηθούν εκδηλώσεις (ομιλίες, προβολές, συζητήσεις) με θέματα που απασχολούν ιδιαίτερα τους νέους.

Ο χώρος της έκθεσης θα είναι  το Μηχανουργείο της Σχολής, ένας χώρος μοναδικός και ιστορικός, ένα έκθεμα από μόνος του. Η Σιβιτανίδειος  Σχολή στεγάζεται στην Καλλιθέα, στην οδό Θεσσαλονίκης  151,  ακριβώς έξω από τον ηλεκτρικό σταθμό.

Πατήστε εδώ για να ανοίξετε την σχετική πρόσκληση

Ώρες λειτουργίας έκθεσης: πρωί 10π.μ.-13μ.μ., απόγευμα 18.00-20.00

Τηλ. επικοινωνίας και υπεύθυνη:  210 4857683,Βασιλική Λιόντου