Ε.Ε.Φ.: Επιμορφωτικό Σεμινάριο Πιστοποιήσης στην Πληροφορική

H Ένωση Ελλήνων Φυσικών σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Αιγαίου ξεκινά κύκλο επιμόρφωσης και πιστοποίησης στον τομέα της Πληροφορικής και των Επικοινωνιών.

Το σεμινάριο αποτελείται από 6 ενότητες

(windows, word, excel, power point, access, internet)

Μετά το πέρας του σεμιναρίου οι επιμορφωμένοι θα εξεταστούν στα παραπάνω γνωστικά αντικείμενα, και θα λάβουν πιστοποίηση γνώσης Η/Υ  τα οποία είναι απαραίτητα σε διαγωνισμούς και προκήρυξης μονίμων του Ελληνικού Δημοσίου μέσω ΑΣΕΠ, καθώς και στον ευρύτερο χώρο του Ελληνικού Δημοσίου.

Η επιμόρφωση θα πραγματοποιηθεί δια ζώσης καθώς και εξ’ αποστάσεως.

Η εξέταση θα πραγματοποιηθεί σε ειδικευμένα και πιστοποιημένα κέντρα σε όλη την Ελλάδα.

Το σεμινάριο απευθύνεται σε:

• Μαθητές
  • Φοιτητές
  • Πτυχιούχους όλων των ειδικοτήτων
  • Εκπαιδευτικούς
  • Όλους όσους ενδιαφέρονται να εξοικιωθούν πλήρως με βασικές λειτουργίες του Η/Υ

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί σε 50 ώρες.

Το κόστος της επιμόρφωσης καθώς και της εξέτασης είναι 250 ευρώ.

Για τα μέλη της Ε.Ε.Φ και όσους έχουν συμμετάσχει σε σεμινάρια της Ε.Ε.Φ η τιμή είναι 200 ευρώ.

Για περισσότερες Πληροφορίες- Εγγραφές:

Γεώργα Αναστασία, τηλ: 2103635701, 6979774903 (καθημερινές 15:00-19:00),   eefaxio@gmail.com