Δήμος Αμαρουσίου: Κλειστά λόγω παγετού θα παραμείνουν όλα τα σχολεία του Δήμου την Τετάρτη 09 Ιανουαρίου 2019

Μετά τα τελευταία  επικαιροποιημένα στοιχεία του μετεωρολογικού δελτίου, ο Δήμος Αμαρουσίου ενημερώνει ότι τα σχολεία στο Μαρούσι θα παραμείνουν κλειστά την Τετάρτη 09 Ιανουαρίου 2019 λόγω εκδήλωσης παγετού στο οδικό δίκτυο, πεζόδρομους, δρόμους και αύλειους χώρους  κ.λ.π.

Στοχεύοντας στην αποφυγή τυχόν ατυχημάτων σε μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς, με απόφαση του Δήμαρχου Αμαρουσίου κ. Γ. Πατούλη  δεν θα λειτουργήσουν αύριο Τετάρτη 09 Ιανουαρίου 2019 , βάσει και των τελευταίων επικυροποιημένων ανακοινώσεων του μετεωρολογικού δελτίου.
Ο Δήμος Αμαρουσίου θα παρακολουθεί τις μετεωρολογικές εξελίξεις και θα ενημερώνει εγκαίρως τους ενδιαφερόμενους για οποιαδήποτε αλλαγή ή πρόσθετη πληροφορία χρειαστεί.
Οι βρεφονηπιακοί σταθμοί του Δήμου Αμαρουσίου θα λειτουργήσουν κανονικά. Οι γονείς φέρουν αποκλειστικά την ευθύνη για τη μεταφορά των παιδιών.