ΥΠΠΕΘ: Ίδρυση Προγραμμάτων Επαγγελματικής Εκπαίδευσης για αποφοίτους ΕΠΑΛ στο Κέντρο Επαγγελματικής Εκπαίδευσης (K.E.E.) του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας

Με απόφαση του Υπουργού Παιδείας κ. Κ. Γαβρόγλου ιδρύονται στο Κέντρο Επαγγελματικής Εκπαίδευσης (Κ.Ε.Ε.) του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας εννέα (9) προγράμματα επαγγελματικής εκπαίδευσης, συναφών με το γνωστικό αντικείμενο Τμημάτων του ιδρύματος, ως ακολούθως:

1. «Ανάπτυξη και βελτίωση διοικητικών δεξιοτήτων στην εξυπηρέτηση πολιτών» (Τμήματα Νηπιαγωγών – Διοίκησης Επιχειρήσεων του Τ.Ε.Ι. Δυτικής Μακεδονίας, κατά τον χρόνο έναρξης ισχύος του ν.4610/2019)
  2. «Τεχνικός Ρομποτικών Εφαρμογών και Αυτοματισμών» (Τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών)
  3. «Αργυροχρυσοχοΐα» (Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών)
  4. «Ηλεκτρονικό Επιχειρείν και Ψηφιακό Μάρκετινγκ» (Τμήματα Διοίκησης Επιχειρήσεων – Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής – Διεθνούς Εμπορίου και Μηχανικών Πληροφορικής Τ.Ε. του Τ.Ε.Ι. Δυτικής Μακεδονίας, κατά τον χρόνο έναρξης ισχύος του ν.4610/2019)
  5. «Στέλεχος Λογιστηρίου» (Τμήματα Διεθνούς Εμπορίου, Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής, Διοίκησης Επιχειρήσεων του Τ.Ε.Ι. Δυτικής Μακεδονίας, κατά τον χρόνο έναρξης ισχύος του ν.4610/2019)
  6. «Τεχνικός Σταθμών Παραγωγής Ηλεκτρικής Ενέργειας, Ανανεώσιμων Πηγών και Δικτύων» (Τμήματα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Τ.Ε., Μηχανολόγων Μηχανικών Τ.Ε., Μηχανικών Περιβάλλοντος Τ.Ε. του Τ.Ε.Ι.
    Δυτικής Μακεδονίας, κατά τον χρόνο έναρξης ισχύος του ν.4610/2019)
  7. «Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής» (Τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής Τ.Ε. του Τ.Ε.Ι. Δυτικής Μακεδονίας, κατά τον χρόνο έναρξης ισχύος του ν.4610/2019)
  8. «Φροντιστής Υγείας και Κοινωνικής Πρόνοιας» (Τμήμα Μαιευτικής του Τ.Ε.Ι. Δυτικής Μακεδονίας, κατά τον χρόνο έναρξης ισχύος του ν.4610/2019)
  9. «Τεχνικός αμπελουργίας – οινολογίας» (Τμήμα Τεχνολόγων Γεωπόνων του Τ.Ε.Ι. Δυτικής Μακεδονίας, κατά τον χρόνο έναρξης ισχύος του ν.4610/2019).

Πατήστε εδώ για να ανοίξετε την απόφαση