Μαθητεία: Προγράμματα σπουδών των ειδικοτήτων «Κομμωτικής Τέχνης», «Βοηθός Φαρμακείου», «Συντήρησης Έργων Τέχνης – Αποκατάστασης», «Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών», «Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ»

Με Υ.Α. που εκδόθηκε σε ΦΕΚ αρ. φύλλου 4496 τ. Β΄ 11/10/2018 καθορίζονται τα προγράμματα σπουδών των ειδικοτήτων «Κομμωτικής Τέχνης», «Βοηθός Φαρμακείου», «Συντήρησης Έργων Τέχνης – Αποκατάστασης», «Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών», «Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ»για το «Μεταλυκειακό έτος – Τάξη μαθητείας».

Προγράμματα Σπουδών των ειδικοτήτων «Κομμωτικής Τέχνης», «Βοηθός Φαρμακείου», «Συντήρησης Έργων Τέχνης – Αποκατάστασης», «Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών», «Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ»