ΙΕΠ: Ενημέρωση σχετικά με την ανάρτηση υλικού για τη διδασκαλία της αγγλικής γλώσσας στα ΕΠΑ.Λ.

Δελτίο τύπου με θέμα: Ενημέρωση σχετικά με την ανάρτηση υλικού για τη διδασκαλία της αγγλικής γλώσσας στα ΕΠΑ.Λ., εξέδωσε το ΙΕΠ.

Το πλήρες κείμενο . .

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Ι.Ε.Π. (http://iep.edu.gr/el/component/k2/162-ksenes-glosses) έχει αναρτηθεί η 1η ενότητα των Φακέλων Υλικού για τη διδασκαλία της αγγλικής γλώσσας στους παρακάτω τομείς των ΕΠΑ.Λ.

• ΤΟΜΕΑΣ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ, ΔΟΜΗΜΕΝΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ & ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ
  • ΤΟΜΕΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
  • ΤΟΜΕΑΣ ΥΓΕΙΑΣ – ΠΡΟΝΟΙΑΣ – ΕΥΕΞΙΑΣ
  • ΤΟΜΕΑΣ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΤΕΧΝΩΝ (Γραφικών τεχνών – Συντήρησης έργων τέχνης & αποκατάστασης – Σχεδιασμού & διακόσμησης εσωτερικών χώρων)

Οι εκπαιδευτικοί μπορούν να αξιοποιήσουν το προτεινόμενο διδακτικό υλικό που αναρτάται σταδιακά στην ιστοσελίδα του Ι.Ε.Π. κατά το διάστημα που θα μεσολαβήσει μέχρι την εκτύπωση και τη διανομή των Φακέλων Υλικού στα σχολεία, προσαρμόζοντάς το στις ανάγκες και το επίπεδο γλωσσομάθειας των μαθητών και μαθητριών της τάξης τους.

Το υλικό θα το βρείτε χρησιμοποιώντας τους παρακάτω συνδέσμους