ΕΑΠ: Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για 300 θέσεις φοίτησης στο Ειδικό Πρόγραμμα Διδακτικής & Παιδαγωγικής Επάρκειας της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών με έναρξη σπουδών το Εαρινό Εξάμηνο του Ακαδημαϊκού Έτους 2019-2020

Το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο, σύμφωνα με την απόφαση της υπ’ αριθ. 454/06-12-2019 Συνεδρίασης της Διοικούσας Επιτροπής του Ε.Α.Π, προσφέρει 300 θέσεις φοίτησης−250 για πτυχιούχους και 50 για φοιτητές − στο Ειδικό Πρόγραμμα Σπουδών «Παιδαγωγική και Διδακτική Επάρκεια» της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών με έναρξη σπουδών τον Μάρτιο του 2020.

Η υποβολή των αιτήσεων θα γίνει αποκλειστικά μέσω του διαδικτύου.

Η έναρξη υποβολής των αιτήσεων ξεκινάει από την 12 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 12:00.

Το σύστημα υποβολής αιτήσεων θα παραμείνει ανοικτό μέχρι τη συμπλήρωση του αριθμού των προσφερόμενων θέσεων και σε κάθε περίπτωση όχι πέραν της 9ης Ιανουαρίου  2020 και ώρα 12:00.

1. Για να δείτε την πρόσκληση πατήστε εδώ(επιλέγοντας το εδώ.

2. Για να ενημερωθείτε για τα δικαιολογητικά εγγραφής πατήστε εδώ.

3. Για να ενημερωθείτε για τους τρόπους καταβολής της οικονομικής συμμετοχής πατήστε εδώ.

4. Για να υποβάλετε αίτηση πατήστε εδώ.